TEMSA Türkiye’ye geri dönüyor: Devir işlemleri tamam!

TEMSA Türkiye'ye geri dönüyor: Devir işlemleri tamam!
TEMSA Türkiye'ye geri dönüyor: Devir işlemleri tamam!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sabancı Holding tarafından 1968 yılında Adana’da temelleri atılan otobüs ve midibüs üreticisi TEMSA, uzun yıllar boyu Sabancı ailesi bünyesinde faaliyetlerini sürdürdü. 2019 yılının Mayıs ayında geçirdiği ekonomik sıkıntılar nedeniyle İsviçre merkezli True Value Capital Partners’a satılan TEMSA, Sabancı ailesine geri dönüyor.

Türkiye ekonomisine ve istihdamına önemli ölçüde katkıda bulunan TEMSA, geçtiğimiz yıl Aralık ayında konkordato ilan ederek mühlet almıştı. Ekonomik zorluklar nedeniyle konkordato kararı alan TEMSA toparlanamayınca Sabancı Holding tarafından şirket True Value Capital Partners’a 182.7 milyon liraya devredildi.

Tüm başvurular onaylandı

Türkiye’nin önde gelen otobüs ve midibüs üreticisi TEMSA’yı geri almak için için Skoda Transportation’ın ana ortağı PPF IndustryCo ile ve Sabancı Holding bir olarak Haziran 2020’de gerekli işlemleri hallederek başvuruda bulunmuştu.

Sabancı Holding’den yapılan açıklamada yurt içi ve yurt dışında yapılan başvuruların onaylandığı duyuruldu. İsviçre merkezli True Value Capital Partners’a satılan TEMSA artık Türkiye ekonomisine yeniden kazandırıldı. Hisseleri yarı yarıya bölüştürülen TEMSA’nın yeni CEO’su da Tolga Kaan Doğancıoğlu oldu.

temsa turkiyeye geri donuyor devir islemleri tamam 60836de01a0c1

Şirket Dedikoduları

TEMSA Türkiye’ye geri dönüyor: Devir işlemleri tamam!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin