Bu Verizon müşterileri 100 milyon dolarlık anlaşmanın bir kısmını talep edebilir

Bazı Verizon müşterileri, 100 milyon dolarlık toplu dava anlaşmasının bir kısmını talep etme hakkına sahip olabilir, ancak parayı nakde çevirmek için yakında harekete geçmeleri gerekecek.

Bu Verizon müşterileri 100 milyon dolarlık anlaşmanın bir kısmını talep edebilir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anlaşma, Verizon Wireless aboneleri ile, mobil servis sağlayıcının müşterilerin aylık faturalarına “ek nakit çekmek” için ekstra “idari ücret” yüklediği iddiasıyla açılan davayı çözüme kavuşturdu.

İşte yerleşim hakkında bilmeniz gerekenler.

Verizon neden müşterilerine 100 milyon dolar ödüyor?

Verizon , mevcut ve eski müşterilerinin geçen yıl açtığı bir davayı sonuçlandırmak için parayı dağıtıyor . Şikayette, Verizon kullanıcılarının avukatları, şirketin aboneleri “onların rızası olmadan” hizmet faturalarına yasa dışı bir “idari ücret” ekleyerek “aldattığını” iddia ediyor.

Ayrıca şikayette avukatlar, Verizon’un müşterilerine, hizmetlerine abone olmadan önce ücreti “hiçbir zaman yeterince veya dürüst bir şekilde açıklamadığını” ve “onlardan eşit şekilde, reklamını yaptığı ve vaat ettiğinden daha yüksek aylık ücretler talep ettiğini” belirtti.

Anlaşma web sitesine göre Verizon herhangi bir yanlış yaptığını reddediyor. Şirket, CBS MoneyWatch’un yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Kimler ödeme almaya hak kazanır?

Faturalı kablosuz veya veri hizmeti planına sahip olan ve 1 Ocak 2016 ile 8 Kasım 2023 arasında “İdari Ücret ve/veya İdari ve Telco Kurtarma ücreti” tahsil edilen mevcut ve eski Verizon müşterileri tazminat almaya hak kazanır. Uzlaşma kapsamında, uzlaştırma sözleşmesi gösterilmektedir .

Faturalı planlar, sahiplerinin aylık faturalandırma döngüsünün sonunda hizmetler için ödeme yaptığı planlardır.

Ödeme ne kadar?

Talep web sitesindeki SSS sayfasında, ilk ödemenin, talep sahibinin müşteri olduğu sürenin uzunluğuna bağlı olarak 15 ila 100 $ arasında olacağı belirtiliyor .

Parayı nasıl talep edebilirim?

Etkilenen müşterilerin talep web sitesi aracılığıyla bir tazminat talep formu doldurması gerekmektedir. Uygun müşterilerin, talepte bulunabilecekleri çevrimiçi bir portala erişmelerine olanak sağlayacak bildirim kimliğini ve onay kodunu içeren bir e-posta almaları gerekir.

Anlaşma web sitesine göre, talepler için son başvuru tarihi 15 Nisan 2024’tür. Bu tarihten sonra dava açan davacılar tazminat alamayacaktır. Ayrıca anlaşmayla çözülen iddialar nedeniyle Verizon’a dava açma haklarını da kaybedecekler.

Anlaşmadan nasıl vazgeçebilirim? İnsanlar neden vazgeçiyor?

Bu en son toplu davada yer alan herhangi bir iddiayla ilgili olarak Verizon’a karşı ayrı bir şikayette bulunmayı düşünüyorsanız bu seçeneği seçmelisiniz.

Talep web sitesinde, davadan çekilmek için hak talebinde bulunanların 20 Şubat 2024 tarihine kadar anlaşma yöneticisine imzalı bir hariç tutma talebi göndermeleri gerekiyor.

Şirket Dedikoduları

Bu Verizon müşterileri 100 milyon dolarlık anlaşmanın bir kısmını talep edebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin