Boots İngiltere 1. Çeyrek karşılaştırılabilir perakende satışlarında artış

Boots UK'nin karşılaştırılabilir eczane satışları ilk çeyrekte yüzde 0,8 artarken, Boots UK'nin karşılaştırılabilir perakende satışları tüm kategorilerde ve formatlarda büyümeyle bir önceki çeyreğe göre yüzde 9,8 arttı.

Boots İngiltere 1. Çeyrek karşılaştırılabilir perakende satışlarında artış
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boots.com, Boots’un toplam perakende satışlarının yüzde 19’undan fazlasını temsil eden yüzde 17,5’lik satış artışıyla güçlü bir performans sergilemeye devam etti.

Walgreens Boots Alliance’ın (WBA) ilk çeyrek satışları, bir önceki çeyreğe göre yüzde 10 artarak 36,7 milyar dolara ulaştı; bu, sabit para birimi bazında yüzde 8,7 artış gösterdi; bu, ABD perakende eczanelerindeki ve uluslararası segmentlerdeki satış büyümesini ve ABD’deki satış katkılarını yansıtıyor. ABD sağlık hizmetleri segmenti.

WBA, üç aylık temettü ödemesini hisse başına 25 sente yüzde 48 oranında düşürdüğünü duyurdu.

Ticaret performansı hakkında yorum yapan şirketin CEO’su Tim Wentworth şunları söyledi: “WBA, zorlu tüketici ortamında disiplinli uygulamayı yansıtan genel beklentiler doğrultusunda ilk çeyrek mali sonuçlarını açıkladı. Bugün, üç aylık temettü ödememizde yüzde 48’lik bir indirimi açıklıyoruz. rekabetçi bir getiriyi sürdürmek.”

İlk çeyrekte faaliyet zararı 39 milyon dolara daralırken, düzeltilmiş faaliyet geliri 687 milyon dolar olarak gerçekleşti; ABD perakende pazarındaki yumuşak eğilimler nedeniyle sabit para birimi bazında yüzde 33’lük bir düşüş yaşandı ve kısmen ABD sağlık hizmetlerinde ve uluslararası büyümede artan kârlılıkla dengelendi.

İlk çeyrekte net zarar 67 milyon dolar olurken, düzeltilmiş net kazanç sabit kur bazında yüzde 43,7 düşüşle yüzde 43,1 düşüşle 571 milyon dolara geriledi. Hisse başına kayıp 8 sent, düzeltilmiş hisse başına kazanç ise yüzde 43,1 düşüşle 66 sent oldu.

WBA, 2024 mali yılı için düzeltilmiş hisse başı kazanç beklentisini 3,20 dolardan 3,50 dolara kadar sürdürüyor ve ABD sağlık hizmetlerine göre düzeltilmiş FAVÖK’ü, negatif 50 milyon dolar ile 50 milyon dolar arasındaki rehberlik aralığının orta noktasında başa baş olacak şekilde sürdürüyor.

Şirket Dedikoduları

Boots İngiltere 1. Çeyrek karşılaştırılabilir perakende satışlarında artış

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin