Starbucks’tan rekor zarar: Cirolar yarı yarıya düştü!

Starbucks'tan rekor zarar: Cirolar yarı yarıya düştü!
Starbucks'tan rekor zarar: Cirolar yarı yarıya düştü!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm dünya genelinde 30.000’in üzerinde mağazası bulunan Amerikan kahve zinciri Starbucks, mali yılın üçüncü çeyreği sonuçlarını internet sitesi üzerinden paylaştı

Rakamlar iç açıcı değil

Toplam 65 ülkede faaliyet gösteren Starbucks, covid pandemisinin pik yaptığı sıralarda tüm mağazalarını kapatma kararı almıştı. Uzun bir süre hizmet veremeyen Starbucks’ın mali tablolarının nasıl şekil alacağı merak konusuydu. Dün internet sitesinden mali yılın üçüncü çeyreğiyle ilişkili raporları paylaşan dev kahve şirketi, zarar ettiğini ve yıllık cironun ise yüzde 38,1 oranında azaldığını açıkladı. 

starbuckstan rekor zarar cirolar yari yariya dustu 608366a4b12dc

Salgının merkezi Starbucks’ın merkezi

6 kıtada 30 binin üzerindeki şubesiyle hizmet vermeye devam eden Starbucks, koronavirüs salgınından en çok etkilenen şirketlerin başında geldi. Pandeminin pik yaptığı dönemlerde tüm mağazalarını geçici süreyle kapatan Starbucks, yıllık cirosunun neredeyse yarı yarıya azaldığını duyurdu. 

Starbucks’ın dünya genelinde en çok şubesi ABD ve Çin’de var. Bu iki ülke de koronavirüs salgınından en çok canı yanan ülkeler olarak biliniyor. Kovid’in merkezinin Çin olduğu düşünülürse ve en çok ölenlerin de ABD’de olduğu düşünülürse Starbucks’ın belki de bu dönemi çok daha ucuz atlattığını söyleyebiliriz. 

starbuckstan rekor zarar cirolar yari yariya dustu 608366a54ecaa

Şirket Dedikoduları

Starbucks’tan rekor zarar: Cirolar yarı yarıya düştü!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin