Kapadokya balon turu fiyatları 2022

Kapadokya balon turu fiyatları 2022
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kapadokya balon turu fiyatları 2022 senesinde yaz aylarının da gelmesiyle birlikte hem yerli hem de yabancı turistler tarafından sıklıkla sorgulanıyor. Nuri Bilge Ceylan’ın da filmlerinde sıklıkla kullandığı Kapadokya, aslında daha çok kış turizmi için tercih ediliyor. Fakat artan rağbet yaz aylarında da Kapadokya’nın hınca hınç bir şekilde dolmasını sağlıyor.

Tarihi, turistik yerleri, coğrafi şekilleri, şarapları ve atları derken belki de en çok balona binmek için gidiliyor Kapadokya’ya… Peki artan maliyetlerden ve enflasyon rakamlarından sonra Kapadokya balon turu ne kadara gelir bunu biliyor musunuz? Sirketdedikodulari.com sizler için bu sorunun fiyatını araştırdı ve detaylı bir ücretlendirme tablosunu sizler için hazırladı.

Kapadokya balon turu fiyatları 2022

Kapadokya balon turu fiyatları 2022

Kapadokya Balon Turu fiyatları yukarıdaki giriş cümlesinde de belirttiğimiz gibi aylara göre ve arz meselesine göre farklılık göstermektedir. Mart ayında kişi başı 140-190 Euro, 01 Nisan – 31 Ağustos tarihleri arasında kişi başı 170-200 Euro, Eylül ve Ekim aylarında ise kişi başı 190-240 Euro fiyat aralığında kapadokya balon turu ücretleri için yetkililerin söylediği. Fakat dediğimiz gibi bu rakam sezona göre ve belirli şartlara göre farklılıkları barındırmaktadır.

  • Mart ayında kişi başı 140-190 Euro,
  • 01 Nisan – 31 Ağustos tarihleri arasında kişi başı 170-200 Euro,
  • Eylül ve Ekim aylarında ise kişi başı 190-240 Euro arasında.

Sunulan hizmetin iyi olması ve arza göre fiyatlar ay ay farklılık göstermektedir. Fakat şunu da unutmamak gerekiyor ki balon turu dünyanın birçok noktasında yapılan ve pahalı sayılabilecek bir aktivite. Dolayısıyla Kapadokya balon turu şuan kur hesabı da göz önüne alınırsa yerli turist için pahalı denilebilir. Yine de hayatınızda bir kere bile olsa yaşamak istiyorsanız buna değer.

Kapadokya balon fiyatları 2022

Ücret kapsamı içerisinde hususi vasıtlar ile konakladığınız yerden alma ve tur sonunda alınan yere bırakma, balon turu öncesinde aperatifler, ortalama 60 dakikalık balon turu, akabinde şarap/şampanya/alkolsüz içecek ile mini bir after party, anı olarak uçuş gerçekleştiren kişilere hususi uçuş sertifikası ve sigorta içeriyor.

Kapadokya balon ücretleri ne kadar?

Kapadokya balon ücretleri aylara göre ve misafirlerin istek sıklığına göre farkılılık arz etmektedir. Bugünlerde gündemi meşgul eden ve birçok vatandaşın da tepki göstermesine sebep olan Kapadokya balon ücretleri 2022 yılında nasıl seyrediyor, bunu aşağıdaki liste ile açıklayalım:

  1. Mart ayında kişi başı 140-190 Euro
  2. 01 Nisan – 31 Ağustos kişi başı 170-200 Euro
  3. Eylül ve Ekim ise kişi başı 190-240 Euro

fiyat skalasında Kapadokya balon fiyatlarının yansımasıdır. Bugünün kuruyla hesaplayacak olursak (1 EURO= 16.38 TL)

  • Mart ayında kişi başı 3112 TL
  • 01 Nisan – 31 Ağustos kişi başı 3276 TL
  • Eylül ve Ekim ise kişi başı 3931 TL

tekabül etmektedir.

Kapadokya balon ücretleri 2022

Unutmamak gerekir ki; Yukarıda verdiğimiz Kapadokya balon turu fiyatları 2022 içerisinde farklı hizmetlerin bedeli de dahildir. Bu hizmetlerin içerisinde VIP servis, brunch, hemen hemen 60 ile 90 dakika arasında uçuş, arkasından içki veya içkisiz mini bir kutlama, uçuş gerçekleştiren misafirlere sertifika töreni ve yeniden otele geri götürme bulunmaktadır.

Kapadokya balon turu süresi ne kadardır?

Kapadokya eşsiz doğası, coğrafi şekilleri ( peri bacaları, mağaralaeı ), şarapları, atları ve testi kebabıyla oldukça rağbet gören bir turistik yerdir. Ancak Kapadokya’yı Kapadokya yapan şüphesiz ki balon turudur. Yukarıdaki kısımda da bahsettiğimiz gibi Kapadokya balon turu pahalı bir aktivitedir. Her ne kadar içerisinde farklı hizmetleri de olsa ortalama 3000-3100 TL gibi rakamlar zorlayıcı olabilir. Kapadokya balon turu süresi ise 60 dakika ile 90 dakika arasında değişkenlik göstermektedir. Balonun durumuna ve hava şartlarına bağlı olarak bu süre balon pilotu tarafından belirlenmektedir.

Balonlar ortalama 60 dakikalık bu tur kapsamında en yüksek 1400 metreye kadar havalanabilir. Yasal sınırın 1400 metre olduğunun altını çizmek isteriz. Bu rakam tüm bölgenin muhteşem bir şekilde fotoğraflanmasına ve geniş açıdan seyredilmesine olanak sağlar. Ayrıca pilotlar isteğe göre, mahirliklerini konuşturarak peri bacalarının olabildiğince yakınına inerek daha iyi gözlemlenmesine fırsat sunmaktadır.

 

Şirket Dedikoduları

Kapadokya balon turu fiyatları 2022

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin